SIKÇA SORULANLAR

Sıkça Sorulan Sorular

Fabrikamız Neden Almanya'da?


Evcil hayvan maması üretiminde, en ciddi yaptırımların ve denetleme mekanizmasının olduğu ülkelerden biri olan Almanya, Sağlıklı Mama üretimi için birincil tercih olarak karşımıza çıktı. Gerek formüllerin üretilmesi, gerekse de üretimin aynı kalitede devam etmesi açısından güven teşkil eden yaptırımlar sonucunda, üretim tesisimizi Almanya’da kurmaya karar verdik.
Mama Değişim Süreciyle Nasıl Başa Çıkarım?


  • Malesef ki, çoğu evcil hayvan yiyecek konusunda oldukça seçici ve bu yüzden özellikle, aroma ve iştah arttıcı kimyasal içeriğe bol miktarda sahip olmayan mamalara geçiş süreci daha zorlu olabiliyor.
  • Bu süreci atlatmak genellikle zaman ve sabır gerektirebiliyor. Lütfen bu süreç içerisinde evcil dostumuzu aç bırakmayı (8 saatten uzun süre besin vermemek) denemeyin. Düzgün aralıklarla beslenmeyen evcil hayvanlar ciddi ve ölümcül rahatsızlıklara yakalanabiliyorlar.

  • Değişim sürecini mümkün olduğunca yavaş, kararlı ve planlı bir şekilde ilerletmek, değişim sürecinde evcil dostumuza yardımcı olacaktır. Evcil dostumuzun, besinindeki ani değişimler, evcil dostumuzda ishal, kusma ve iştah azalması gibi sindirim rahatsızlıklarına yol açabiliyor.

Öncelikle evcil dostlarımıza alışık olduğu tat ile yeni mama sunmanı tavsiye ediyoruz! Yani daha önce yediği mama kuzuluysa, ona kuzulu mama sunman bu süreçte önemli.

Eğer evcil dostumuz seçiciyse ve yeni mamayı yemeyi kabul etmiyorsa, beslenme saatlerini onun tercihine bırakmaktansa, evcil dostumuzu düzenli aralıklarla beslemeyi deneyebilirsin!

  1. Beslenme zamanlarını günde 3 defa olacak şekilde düzenleyerek başlayabilirsin.
  2. Sunduğun mamayı yemediği takdirde, 20-30 dakika içerisinde tüketmediği mamayı kaldırman gerekecek. Bu sırada evcil dostumuzu eski mamasıyla besleyebilirsin.
  3. Daha sonra ona karışım bir mama sunarak devam et. Eski mamasından çok miktarda, yeni mamasından az miktarda olacak şekilde başlayıp, bir haftanın sonunda sadece yeni mama olacak şekilde karışımı düzenleyebilirsin.

Bu planlamanın, mama geçişi konusunda evcil dostumuza yardımcı olacağını düşünüyoruz. Ancak evcil dostumuz mamayı yemeyi hala reddediyorsa veterinerine danışmanı tavsiye ediyoruz!
Zarar Görmüş Ürünü Yenisi İle Değiştirebilir Miyim?


Kargon eline ulaştığında lütfen kargo paketini, kargo görevlisinin yanında açarak kontrol et. Kargo esnasında oluşabilecek bir hasar ya da eksiklik gözlemlersen, kargo görevlisine tutanak tutturarak karşılıklı oluşabilecek maduriyetlerin önüne geçmiş oluyorsun. Tutanak tutturularak bize iade edilen ürünlerin yerine, aynı gün ürünün yenisini gönderiyoruz!
Gerekçesiz Ürün İadesi Yapabilir Miyim?


Sağlıklı Mama’dan satın aldığın ürünü 1 hafta içerisinde, orjinal ambalajı açılmamış ve zarar görmemiş olması kaydıyla, sadece kargo bedelini karşılayarak iade edebilirsin.
Yavrulara Destek Manifestosu Nedir?


Yavrulara destek çalışması, Sağlıklı Mama'nın yavru hayvanların gelişimine destek olmak için başlattığı bir projedir. Detayları öğrenmek için blog yazımızı ziyaret edin.

SAĞLIKLIMAMA

YARDIM

KARGOLAMA & İADE
MEMNUNİYET
ÖDEME SEÇENEKLERİ 

İLETİŞİM

HAKKIMIZDAKİ YENİLİKLERDEN HABER ALMAK İÇİN MAİL LİSTEMİZE KAYDOL!

  • Black Instagram Icon
  • Black Facebook Icon

© Copyright Sağlıklı Mama 2018. Tüm hakları saklıdır.