• Sağlıklı Mama Ailesi

Evcil Hayvanlarımız Neden Obez Olmaya Başladı?

En son güncellendiği tarih: 21 Ara 2018
Nasıl ki günümüzde insanlarda obezite, şeker hastalıkları ve kanser vakaları arttıysa, evcil hayvanlarımızda da bu hastalıkların görülme oranları arttı.


Evcil hayvanlarımıza, yüksek oranlarda aroma/tatlandırıcı içeren veya tamamen kimyasal içerikli olan mamaları sunduğumuzda, mamaların içerdiği aromadan dolayı mamayı reddetmiyorlar. Ancak, mama yeterince besleyici olmadığı için, yaklaşık 2 saat sonra yeniden mama tüketme ihtiyacı hissediyorlar. Bu durum evcil hayvanlarımızda şeker ve obezite gibi hastalıklara yol açıyor.


Bu gibi durumlarda, evcil hayvanlarımızın  tuvalet ihtiyacı sıklaşmakla birlikte dışkı miktarı da fazla oluyor. Bu mamalarla beslediğimiz evcil hayvanlarımızda, 6-12 ay içerisinde vücut yapılarında şekil bozuklukları, dermatolojik rahatsızlıklar ve yağlanmalar gözlemlenebiliyor.


Ne Yapabilirim?


İnsanlar da olduğu gibi evcil hayvanlarımız da sağlıklı besinler ile beslendiklerinde vücutları besine olumlu tepkiler veriyor.


Evcil hayvanlarımızı sağlıklı beslediğimiz zaman, vücutları faydalı maddeleri enzimlemeye başlıyor.


Bu sayede daha seyrek aralıklarla dışkılama ihtiyacı duyuyorlar ve dışkıları tükettikleri yiyeceğe oranla daha az oluyor.


Aynı zamanda, sağlıklı besin tükettiklerinde normal ve tavsiye edilen porsiyonlar, evcil hayvanlarımız için yeterli olmaya başlıyor ve mamaya olan bağımlılıkları azalıyor. Böylece sürekli mama için peşimizde dolaşma dürtüleri yok oluyor.


21 görüntüleme0 yorum

SAĞLIKLIMAMA

YARDIM

KARGOLAMA & İADE
MEMNUNİYET
ÖDEME SEÇENEKLERİ 

İLETİŞİM

HAKKIMIZDAKİ YENİLİKLERDEN HABER ALMAK İÇİN MAİL LİSTEMİZE KAYDOL!

  • Black Instagram Icon
  • Black Facebook Icon

© Copyright Sağlıklı Mama 2018. Tüm hakları saklıdır.